Arama...

İnceleme Kişisel Bakım

Art de Huile Pediatrik Saç Şampuanı İnceleme

Paylaş

?Tekrardan belirteyim ben markayı değil içerikteki maddelerin olası risklerini paylaşıyorum. Bu riskler herkese etki edecek diye bir durum söz konusu değil. Tamamen doğal bile olsa alerji yapabiliyor biliyorsunuz, hassaslık ve alerji konusu sürekli değişkendir. Ama birikim ve maruziyet konuları henüz pek araştırılmamış oluyor. Çoğu ürünün sadece gerekli izinleri, varsa sertifikaları ve dermatolojik testleri yapılmış oluyor.
?İçerik; yine sadece riskli olanları yazacağım.
❗️Coco-Glucoside ve Lauryl Glucoside gibi Alkil Glukozid’lerle ilgili yapılan yama testlerinde, hassas ciltlerde alerji yapabilecekleri görülmüş.
❗️Glyceryl Oleate, hassas kişilerde göz ve cilt tahrişi yapabilir.
❗️Sodium Cocoamphoacetate, bazı vücut ürünlerinde alerji yapabildiği görülmüş.
❗️Sodium Lauryl Glucose Carboxylate ile ilgili pek bilgi yok. Köpük ajanı olduğu belirtilmiş. SLES yerine alternatif olarak kullanılıyor.
?Glycerin ve Panthenol bitkiseldir diye düşünüyorum. Panthenol ile ilgili şu bilgiye ulaştım: Kozmetiklere eklenen olanı Dexpanthenol olarak adlandırılıyor ve Alerjik Kontakt Dermatit’ten sorumlu olduğu çalışmalarla kanıtlanmış.
❗️Propanediol cilt tahrişi yapabilir.
❗️Sorbic Acid alerji yapabilir.
❗️Limonene turunçgillerde doğal olarak bulunan bir koku maddesi olsa da alerjiye neden olabilir. Linalool, Benzyl Benzoate, Citral ve Geraniol da doğal yağlarda bulunan koku maddeleri ama yine alerji riskleri mevcut.
❗️Xanthan Gum’ın çeşitli gastrointestinal sorunlara yol açabileceği biliniyor. Umarım çocuklar yıkanırken yutmuyordur, ne olur ne olmaz ?
?Kullanımı kısıtlı maddelerden; Sodium Cocoyl Glutamate, Benzoic Acid (risk oranı yüksek) ve Citric Acid var.
?Gizli güvenli konsantrasyon limiti olan Sorbitan Caprylate ve Polysorbate 80(Kontaminasyon riskleri elimine edilmiştir diye umuyorum) bulunuyor.
?Bitkisel olarak; Ylang Ylang, Ardıç, Sedir, Yalancı İğde, Tıbbi Nane, Nioli, Limon, Turunç Yaprağı ve Beyaz Söğüt Özü içeriyor.
?Isoleptospermone ve Flavesone da esansiyel yağlardan gelen maddeler.
?Tocopherol da koruyucu özelliği ve yağların oksidasyonu için az miktarda ekleniyor sanırım.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *