Arama...

Anne Doğal Ev İnceleme Kozmetik Temizlik Ürünleri

Siveno Ürünleri İnceleme

Paylaş

Siveno Doğal Bebek Köpük Şampuanı

?İçerik; Kullanımı kısıtlı maddelerden Polyglyceryl-4 Caprate, Glycerin ve Citric Acid içeriyor. Citric Acid anlamında pH ayarlaması yapmışlardır zaten.
❗️Coco-Betaine i daha fazla araştıracağımı söylemiştim; organik formülasyonlarda kabul edilebilir bir şekilde üretildiği sürece, doğal bir yüzey aktif madde olup, sentetik madde içermez. Ama tahriş edebilme riski varmış. Firmadan gelen bilgiye göre kullandıkları Coco-Betaine -amidopropyl kısmını içermiyor, Hindistan Cevizi yağı ve Betaine içeriyormuş. Ecocert sertifikalıymış.

Siveno Zeytinyağlı Doğal Saç Sabunu (Erkekler İçin)

?Ürün yenilenmiş, sanırım Erkekler İçin ifadesi de sonradan eklenmiş. Kadınlar açısından sabun kullanımı zor olduğundan olsa gerek çok fazla olumsuz geri dönüş almış olabilirler. İçerik olarak değişmiş mi bilemiyorum, marketlerde eski ürün var hala bana gönderilen içerik oydu.
?İçerik; Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Bal, Tatlı Badem yağı, Hint yağı, Avokado yağı, Isırgan yağı, Defne yağı, Biberiye yağı, Sirke.
?İçerikte gördüğünüz Potasyum Hidroksit, sıvı sabun yapımında kostik olarak kullanılıyor. Son üründe serbest kostik bulunmadığı belirtilmiş zaten.
?Citric acid, kullanımı kısıtlı maddelerden olsa da risk oranı düşük bir madde.

Siveno Zeytinyağlı Doğal Vücut Sabunu

?İçerik; Aynısefa, Papatya, Yeşil Çay, Keklik Üzümü Ekstraktı.
?Gliserin bitkiseldir diye düşünüyorum.
?Citric acid ve Coco-Glucoside, kullanımı kısıtlı maddelerden olsalar da risk oranları düşük. Sodium Citrate de gizli güvenli konsantrasyon limiti olup yine risk oranı düşük maddelerden. PCA Glyceryl in de bir riski görünmüyor.
?Xanthan Gum, bakteriler tarafından üretilen şeker bazlı bir polimer. Viskozite ajanı olarak ekleniyor, bilinen bir riski yok.
?Coco-Betaine tahriş yapabilir.

Siveno Doğal Roll-On (Kadınlar ve Erkekler İçin)

?Sanırım içerik olarak aynı koku olarak farklılar.
?İçerik; Potassium Alum, Glycerin, Xanthan Gum, Squalene, Sodium Carbonate, Gluconic Acid, Tocopherol, Parfüm ve Çin Tarçını Ekstraktı.
?Çin tarçını konusunda rahatsız olmuştum, miktar olarak önemi büyük aslında.
?Gliserin bitkisel. Squalen’den geçen gün bahsetmiştim, ciltte doğal olarak bulunuyor ve kozmetiklerde kullanılanı Zeytinyağından elde ediliyor. Parfüm için doğal denilmiş ama içeriği açıklanmamış bu da soru işareti oluşturuyor.
?Doğal mineral olan Potasyum alum konusunda ben hala çekimserim. Bu konu hakkında bulduğum bilgiler, sabitlenen hikayelerde var.

Siveno Zeytinyağlı Doğal Köpük Sabun

?İçerik; Zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı, Limon Tuzu, Hint yağı, Gliserin, Sitrik asit, Parfüm.
?Gliserin bitkisel. Son üründe kostik bulunmuyor. Sitrik asit ve limon tuzu olan Sodyum sitrat ın kullanımı kısıtlı. pH ayarlaması yapılmıştır tabi. Parfüm yine doğal olarak yazılmış ama açıklayıcı bir bilgi yok yine.

Siveno Defne Yağlı Doğal Sıvı Sabun

?İçerik; Zeytinyağı, Sirke, Hint yağı, Defne Yaprağı yağı, Gliserin, Potasyum Hidroksit, Sodyum Hidroksit, Parfüm.
?Zeytinyağı soğuk sıkım. Gliserin, sabunlaşma sırasında doğal olarak oluşuyor. Yani dışarıdan eklenmemiş. Serbest kostik yok. Ama sıvı bir sabun olduğu için neden Potasyum Hidroksit yetmemiş onu anlamadım. Parfüm için yine doğal yazıyor ama içeriği belli değil.
?Kullanıcı Yorumum: El sabunu olarak gerçekten çok güzel, elleri hiç kurutmuyor. İndirimsiz hali pahalı kalıyor ama, indirimde yakalayınca alınabilir ?

Siveno Doğal Bulaşık Sabunu

?İçerik;
=>%30 Noniyonik Yüzey Aktif Madde (Bitki Bazlı Sabun) Zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı, Hint yağı ve Gliserinden oluşan kısım sanırım. Yani öyle ümit ediyorum, başka bir şey yoktur diye düşünüyorum.
Limon otu yağı, Sirke ve Karbonat da bulunuyor.
?Ev yapımı deterjanlara benzettim ben.
?Kullanıcı Yorumum: Malesef bu üründen pek memnun kalmadık. Hatta evdekiler bana sinir oldular ?? Evet içerik temiz, insan güvenle kullanıyor ama değişik bir şekilde donuyor. Mesela yağlı bir şeyi yıkarken yağ resmen yapışıyor. Hatta lavabo bile öyle oluyor ? Tabi ben Hatay’da kullandım ve buranın şebeke suyu aşırı kireçli. Bundan kaynaklı bir durum olup olmadığını, diğer şehirlerde kullanan takipçilerim sayesinde öğrenebiliriz ?

Siveno Doğal Çamaşır Suyu

?İçerik;
%15-30% Noniyonik Yüzey Aktif Madde (Bitki Bazlı Sabun) Hindistan Cevizi yağı ve Gliserinden oluşan kısım diye düşünüyorum.
Lavanta yağı, Çay Ağacı yağı, Karbonat, Limon Tuzu yani Sodyum Sitrat ve Potasyum Klorür bulunuyor. Sodyum Sitrat ın konsantrasyon limiti olsa da pH ayarlaması yapılmıştır diye düşünüyorum.
?Ürünü çamaşır suyundan çok deterjana benzettim.
?Kullanıcı Yorumum: Kokusu rahatsız etmiyor. İnanmayacaksınız ama annem beğendi ?? Diğerlerinden alma ama bundan al dedi ?

Siveno Doğal Çamaşır Sabunu

?İçerik;
=>%30 Noniyonik Yüzey Aktif Madde (Bitki Bazlı Sabun) Zeytinyağı, Hindistan Cevizi yağı ve Gliserinden oluşan kısım sanırım.
Karbonat ve Lavanta yağı da bulunuyor. Yeni ürünlere Limon Tuzu da eklenmiş.
?Eğer gizlenen bir içerik yoksa ev yapımı deterjana benziyor yine.
?Kullanıcı Yorumum: Zaten ürün gelince minyatürlüğü hayal kırıklığı yaratmıştı ? Neyse ki indirimdeyken aldım. Çok sulu bir formda, yanlışlıkla baya döktüm ?? Temizlik performansı standart.

Siveno Doğal Şampuan

İçerik;
?Bitkisel olarak Şerbetçi Otu, At Kuyruğu, Papatya, Isırgan Yaprağı, Ihlamur, Aynısefa ve Yeşil Çay Ekstraktı.
❗️Coco-Betaine*, organik formülasyonlarda kabul edilebilir bir şekilde üretildiği sürece, doğal bir yüzey aktif madde olup, sentetik madde içermez. Ama tahriş edebilme riski varmış. Firmadan gelen bilgiye göre kullandıkları Coco-Betaine -amidopropyl kısmını içermiyor, Hindistan Cevizi yağı ve Betaine içeriyormuş. Ecocert sertifikalıymış.
?Coco Glucoside*, Coco-Caprylate/Caprate*, Polyglyceryl-10 Caprylate/Caprate*, Citric Acid ve Glycerin kullanımı kısıtlı maddelerden.
?Diğer maddelerin henüz bilinen riskileri yok.
*Doğal sertifikalı bileşen.

1 Yorum

 1. Yaprak Mayıs 25, 2020

  Merhaba siveno bebek sampuani incelemenizde Polyglyceryl-4 Caprate ve Glycerin hakkında bir şey yazmamışsınız bu maddeler Doğan ve güvenilir mi acaba?
  Şimdiye kadar naturalive beuaty markasının bebek şampuanını kullanıyordum ama son zamanlarda hiç memnun kalmadım traş kolonyası gibi bir kokusu var doğal bebek şampuanı arıyorum
  Sizin tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?
  Teşekkür ederim

  Yanıtla

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *