Arama...

Anne Bebek İnceleme Kişisel Bakım

Badger Sunscreen Cream SPF 30 İnceleme

Paylaş

Badger Sunscreen Cream SPF 30 ??‍♀️
Bu sayede yavaştan güneş kremlerine de bakmaya başlayalım.
❗️Şuan sadece içerik olarak bakacağım; özellikle Çinko Oksit, Titanyum Dioksit ve Nano-parçacıklar anlamında araştırma yapmaya başladım.
?İçerik şöyle; %18.75 Zinc Oxide (Kaplanmamış, Nano değil), Ayçiçeği Yağı, Tokoferol (Ayçiçeği E Vitamini), Balmumu, Papatya Yağı, Aynısefa Ekstraktı, İğde Ekstraktı. Bitkilerin hepsi organik.
?Çoğu markayı henüz incelemedim ama en temiz içerikli güneş kremlerinden biri.
?Nano değil yazması yanıltıcı olabilirmiş. Hammadde tedarikçileri bu konuda yalan söyleyip firmalara nano Çinko Oksit satabiliyorlarmış.
?Kaplanmamış Çinko Oksit, kimyasal bazlı güneş kremlerine kıyasla daha güvenli bir alternatif olan mineral bazlı filtre. Tabi Çinko Oksit konusunda dahi her zaman bir risk var biliyorsunuz. UVA ışınlarına karşı koruma sağlıyor.
❗️Nano olduğu zaman parçacık özellikleri ve performansları bilinmediği için yorumlamak zor oluyormuş. Ve firmalar bunu açıklamak zorunda değillermiş.
❗️Kimyasal filtrelere de kısaca değinelim, sonra ayrıntılı bakarız. En yaygın kullanılanları; Oxybenzone, Octinoxate, Homosalate. Cilde nüfuz edip, endokrin sistemini bozuyorlar. Hormonları, özellikle Östrojeni taklit ediyorlar. Yapılan çalışmalarda anne sütünde Oksibenzon tespit edilmiş.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *