Arama...

Anne Ürünleri

Bio-Oil Cilt Bakım Yağı İnceleme

Paylaş

Çatlaklar için en çok tercih edilen markalardan biri de Bio-Oil Cilt Bakım Yağı. İçeriğini incelerken yoruldum ve bir o kadar dehşete düştüm. Hem çok fazla kimyasal var hem de hamileler için riskli olabilecek maddeler içeriyor ? Parfüm de cabası, parfüm içeriğinin tamamını paylaşmışlar ve hepsi de kullanımı kısıtlı/alerji yapabilecek kimyasallar.
❗️En çok dikkat çeken madde Retinyl Palmitate. Palmitik asit ve Retinol yani A vitamininden oluşan bir bileşik. Kanserle ilişkilendiriliyor, toksik özelliği güneş ışığında artıyor. FDA, Norveç ve Alman Sağlık Kuruluşları; özellikle hamile kadınlar için A vitamini içeren kremlerin, aşırı A vitamini alımını arttırabileceği konusunda endişelerini bildirmişler. Böyle bir risk varken, hamile kadınların kullandığı bir ürüne neden eklenir bu madde? Şuan hamileyseniz ve kullanıyorsanız panik yapmayın, alınan doz ve kullanılan süre önemli bu konularda. Ama kullanmayı bırakın bana kalırsa, riske girmeye değmez.
❗️Diğer sıkıntılı kimyasal ise renklendirici olarak kullanılan Cl 26100 (Cl Solvent Red 23). Kullanımı kısıtlı disazo rengi, yani azo boya. Karsinojen olan 4-aminoazobenzene e dönüşüyor.
❗️Petrol türevi Paraffinum Liquidum ve BHT içermesi de cabası ?

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *