Arama...

Bebek Ürünleri İnceleme

Friendly, Penaten, Bübchen ve Nivea Bebek Şampuanları İnceleme

Paylaş

Friendly, Penaten, Bübchen ve Nivea Bebek Şampuanlarına bakalım ??‍♀️
?Dışarıda kolayca ulaşabildiğimiz markaları bir an önce bitirip ithal olanlara ve pek tanınmayan doğal markalara başlamak istiyorum artık ?
Bu dört üründe de baya riskli kimyasallar bulunuyor. Tek tek yazmaya kalksam beni, okumaya kalksanız sizi yorar ? O yüzden kısaca şöyle bir bahsedeceğim.


?Friendly’nin parfümsüz olanına baktım. Alerji, egzama, tahriş ve rosa hastalığına yol açabilen; kanserojen Nitrozaminler ile kontamine olabilen Cocoamidopropyl Betaine var. Sodium Lauryl Sarcosinate de Nitrozaminler ile kontamine riski olan kimyasallardan. Ayrıca organ toksisitesine sebep olabilen Sodium Benzoate ile alerjen ve toksik Potassium Sorbate. Hidrolize pirinç proteini ise bu tarz bitkisel proteinlerin hidrolize edilirken uygulanan işlemle gelen kimyasalları düşündürüyor.


?Penaten; SLS, PEG ürünleri ve Polysorbate ürünleri yanında Sodium Benzoate içeriyor. Ayrıca Sunset Yellow ile Kinolin Sarısı da var. Kinolin Sarısının kozmetikte kullanımı kısıtlanmış ve güvensiz bulunmuş.
?Bazı ürünlerde boya içermez yazıyor olması bu düşünceyi destekliyor.


?Bübchen; SLS, PEG, Polysorbate, Coco-Betaine, Sodium Benzoate ve Sodium Hydroxide içeriyor. Palm yağı ürünü de mevcut. Hidrolize Buğday Proteini ise alerji yapabilir.
?Bu da hidrolize proteinlerdeki riski gösteriyor.

?Nivea; Coco Betaine, kanserojen Etilen Oksit ve 1,4-Dioksan ile kontamine riski bulunan PEG ürünleri, Akrilamid ile kontamine olabilen Polyquaternium, Sodium Benzoate ve Parfüm içeriyor.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *