Arama...

İnceleme Temizlik Ürünleri

Homemade Ürünleri İnceleme

Paylaş

Homemade Aromaterapi Sıvı Kastil Sabun ??‍♀️
?İçerik; Saf su, Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Potasyum, Hint yağı, Selüloz Gum, Biberiye Ekstraktı, Melez Lavanta Uçucu Yağı, Parfüm (İnternet sitelerinde Parfüm belirtilmemiş, ürünü kullanan bir takipçim şişe üzerindeki içerikte Parfüm yazdığını belirtti.).
?250 ml 45 TL.
?Kastil Sabunu neymiş bir bakalım ?
?Kastil Sabunu; hayvansal yağlar ve sentetik maddeler içermeyen, çok yönlü bitkisel bazlı bir sabundur. Doğal, toksik olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen Kastil Sabunu sıvı veya katı formda olabilir.
?Aslında üretim şekli bildiğimiz sabunlar gibidir. Sadece kostik kısmı farklıdır. Katı sabunlar için Sodyum Hidroksit tercih edilirken sıvı sabunlar için Potasyum Hidroksit kullanılır.
?İsmini İspanya’nın Castile bölgesinden alır. Geleneksel Kastil Sabunu, Zeytinyağından yapılır. Günümüzde Hindistan cevizi, Hint veya Kenevir yağlarından da yapılmaktadır. Avokado, Ceviz ve Badem yağları da kullanılmaktadır. Bu yağlar sabuna köpürme, nemlendirme ve temizleme özelliği kazandırır.
?Bu sabunla saçlarınızı, yüzünüzü, vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Evde istediğiniz her alanda, temizlikte kullanabilirsiniz. Yani bir şişe veya bir kalıp Kastil Sabunu, evinizde kullandığınız birçok ürünün yerini alabilir.
❗️Yalnız şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:
⚠️Sert şebeke suları sabun ile reaksiyona girerek beyaz bir film tabakası oluşturur. Su yumuşatıcı filtre takmanız gerekebilir.
⚠️Sirke ile bir araya gelince de aynı tabaka oluşur. Sebebi ise; alkali sabun ile asidik sirkenin birbirini itmesi. Bu durumda sabun, orijinal yağlarına geri döner.
⚠️Limon suyu ile de benzer sebeplerden dolayı aynı anda kullanılmamalı.
⚠️Boyalı saçlarda, boyayı akıtabilirmiş.

Homemade Aromaterapi Patchouli&Lavanta Sıvı Kastil Sabun ??‍♀️
?İçerik; Saf su, Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, Selüloz Gum, Melez Lavanta Uçucu Yağı, Patchouli Uçucu Yağı.
?250 ml 65 TL.
?Kastil Sabunu ile ilgili bilgiler bir önceki paylaşımda mevcut.
?Bu ürünün cam şişede olması artı bir avantaj.

Homemade Aromaterapi Makyaj Temizleyici ??‍♀️
?Kozmetik ürünler isteyen takipçilerim için de bu konuya yavaştan giriş yapmış olalım. Tabi her markayı incelemek zor. Daha temiz ve doğal içerikli olanları da paylaşacağım.
?İçerik; Zerdali Çekirdeği Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı. 

Homemade Aromaterapi Bebek Masaj Yağı ??‍♀️
?İçerik; Soğuk Sıkım Tatlı Badem Yağı, Lavanta Uçucu Yağı. 

Homemade Aromaterapi Diş Temizleyici ??‍♀️
?İçerik; Karbonat, Rafine olmamış Kaya Tuzu, Bitkisel Gliserin, Doğal Fermantasyon Gül Sirkesi.

Homemade Aromaterapi Gül&Itır Doğal Deodorant ??‍♀️
?İçerik; Shea Yağı, Karbonat, Kakao Yağı, Itır Uçucu Yağı, Gül Uçucu Yağı.
?Lavanta&Bergamot Doğal Deodorant içeriği; Shea Yağı, Karbonat, Kakao Yağı, Melez Lavanta Uçucu Yağı, Bergamot Uçucu Yağı.

Homemade Aromaterapi Aromatik Şampuan ??‍♀️
?İçeriğin tamamının bitkisel hammaddelerle hazırlandığı belirtilmiş. Hammaddelerin %90,58’i Ecocert sertifikalı.
?Şampuanda aromatik yağlardan Limon Uçucu Yağı, Günlük Uçucu Yağı ve Biberiye Uçucu Yağı bulunuyor.
?Kullanımı kısıtlı;
Lauryl Glucoside,
Cocamidopropyl Betaine (Coco ve Betaine kısmı doğal olmasına rağmen sentetik bir işlemle üretildiği için tahriş ve alerji riski),
Sodium Cocoyl Glutamate,
Coco-Glucoside,
Citric Acid ve
Sodium Benzoate (Sodyum Benzoat konusunu araştıracağımı belirtmiştim. Mikrobiyal aktivitesi sebebiyle cildi tahriş etme riski var. Askorbik asit ile bir araya geldiklerinde Benzen oluşabiliyor. Ama bu konu hala tam çözülebilmiş değil. Kozmetiklerde kullanılan bazı maddeler bile Benzen halkaları içeriyor, surfaktanlar ve bitki bazlı katkı maddeleri. İki madde arasındaki durum içeceklerde daha iyi ortaya konabiliyor ama kozmetiklerdeki risk henüz tam anlamıyla kanıtlanmamış.).
?Potassium Sorbate alerji yapabilir.
?Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Glyceryl Oleate, Dicaprylyl Ether (bazı yerlerde ticari adı Cetiol olarak görebilirsiniz) ve Lauryl Alcohol (1-Dodecanol, kuruluk yapabilir) ise risk oranı çok düşük maddeler.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *