Arama...

İnceleme Temizlik Ürünleri

Minoris Baby Çamaşır Deterjanı İnceleme

Paylaş

?İçeriğe bakacak olursak; Arıtılmış su, %5-%15 Noniyonik Yüzey Aktif Madde (Ecocert Organik Sertifikalı), >%10 Bitki Özlü Doğal Sabun (Ayçiçeği, Hindistan cevizi, Zeytinyağı), <%5 Boraks, <%5 Sodyum Sitrat, <%5 Karbonat, Sitrik Asit, Etanol, Xanthan Gum (Bilmeyenler için açıklayalım; Bakteriler tarafından üretilen şeker bazlı polimer olan bir polisakkarit), Doğal Gliserin.
?Yüzey Aktif Madde’nin ne olduğunu sorduğumda bilgi alamadım.
?Etanol aşırı toksik olsa da ürünlerdeki risk oranı düşük oluyor.
?Gelelim Boraks konusuna. Sodyum Borat ya da Sodyum Tetraborat olarak da adlandırılıyor. Henüz çok fazla kanıtlanmış bir şey yok ama kafadan negatif yorumların kötüleme kampanyası olduğunu düşünüyorum. Çünkü biliyorsunuz Dünyada en çok Bor Türkiye’de. Tabi ki hiçbir maden ürünü lıkır lıkır içilen şeyler değil. Yutmadığınız ve göze değdirmediğiniz sürece bence temizlik anlamında güvenilir bir madde.
❗️Borik Asit ile karıştırılıyor çoğu zaman, pestisit ve daha zararlı olan o.
❗️Yüksek alkalinite değerine sahip olduğu için hafif cilt tahrişi yapabilir o kadar. O da eminim direkt temasla olan bir şeydir. Ev yapımı deterjanlarda çok kullanılıyor çünkü. Ev yapımı deterjanlarda kullanılmasını güvenli bulmama sebebim, hazırlanırken güvenlik önlemlerine dikkat edilmediği için. Çoğu şeye göre etkili ve daha güvenli bir alternatif aslında.
?FDA ve Avrupa Kimyasal Maddeler Ajansı kanıt olmamasına rağmen, Boraksı, ‘yüksek kaygı verici’ olarak tanımlamış. AB ve Kanada, 3 yaş altındaki çocuk vücut ürünlerinde (krem, yağ, şampuan vs gibi) yasaklamış.
⚠️Ne kullanırsanız kullanın çamaşırlara her zaman ekstra durulama verin ?

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *