Arama...

Anne Doğal Ev

Yıkanabilir Göğüs Pedleri

Paylaş

Emzirme döneminde biz anneler bazı ürünlere ihtiyaç duyuyoruz. Kimisi şart mı? Tabiki de değil. Sadece işimizi kolaylaştırsınlar diye kullanıyoruz. İmkanımız varsa neden kullanmayalım öyle değil mi ?
Göğüs ucu çatlakları için kremi aldık, kalkanı aldık ama bir ürün daha hayat kurtarıyor: Göğüs Pedi ?
Normalde tek kullanımlık olanları görmüşsünüzdür. Ama bebek bezlerindeki tehlikeler bu ürünler için de geçerli malesef. Ben de zaten sizd onları değil yıkanabilir olanları önereceğim.
Geçen sene hamileyken yıkanabilir bezleri araştırmıştım ama yıkanabilir göğüs pedi hiç gözüme çarpmamış. Görmüş olsaydım kesinlikle bunlardan alırdım. Pamuk olmaları sağlığınız açısından, yıkanıp tekrar kullanılabilmeleri bütçeniz açısından dost. Zaten diğer tek kullanımlık olanlar terletiyor, temiz hissettirmiyor.
Sadece ilk aylar değil sonraki aylar da kullanılabilir bence. Hatta benim kızım 11 aylık olmasına rağmen ben de alacağım, sonra da yüz temizleme mendili olarak kullanacağım ? Evet ilk aylar süt akabiliyor ona karşı koruyucu oluyor ama bence emzirme dönemi boyunca iç çamaşırla göğüs arasında yıkanabilir pamuk bir şeyler olmalı. Özellikle emzirme sütyeni anlamında pamuk olanını bulmak çok zor çünkü. Ben sadece @hm de buldum.
Yıkanabilir göğüs pedi bulabileceğiniz markalar;
? Babyneo ve Pamucco.
Hatta elinizden dikiş nakış işi geliyorsa kendiniz dahi yapabilirsiniz ❤️

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *