Arama...

Anne Ürünleri Bebek Ürünleri İnceleme

Alterra Ürünleri İnceleme

Paylaş

Alterra Organik Badem Yağı İçerikli Bebek Bakım Yağı 

?İçerik; Glycine Soja Oil*, Isoamyl Laurate, Badem Yağı*, Aynısefa Ekstraktı*, Papatya Ekstraktı*, Tocopherol, Ayçiçeği Yağı*, Parfum**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Citral**
*Organik Tarım sertifikalı içerik
**Doğal esansiyel yağlardan
?Ürüne ekstradan parfüm eklenmemiş, zaten parfümün esansiyel yağlar olduğu belirtilmiş. Diğer belirtilen koku maddeleri de yine bu yağlarda doğal olarak bulunan, alerji yapabilen maddeler. Böyle her şeyi açıkça belirtmeleri takdir edilesi ??
?Isoamyl Laurate, Izoamil alkol ile Laurik asit esteri olan ve bitkisel içerikli kozmetiklere eklenen bir madde. Şeker pancarı ya da Hindistan Cevizinden üretiliyormuş. Silikon benzeri özelliği ile kremlere ipeksi bir doku veriyormuş. Uzun süreli kullanımına dair bir çalışma olmadığı için henüz bilinen bir zararı yok.

Alterra Jojoba ve Organik Badem İçerikli Bakım Şampuanı

?İçerik;
?Organik olarak Badem, Jojoba ve Yulaf Sapı Ekstraktı ile Badem Yağı içeriyor.
?Alkolün de organik tarımdan elde edildiği belirtilmiş.
?Acetum dediği sirke, sanırım elma sirkesi. Organik tarımdan elde edildiği belirtilmiş.
?Parfümün, doğal esansiyel yağlar olduğu belirtilmiş. Tabi doğal da olsa alerji riski bulunan Citral, Limonene, Linalool, Citronellol ve Geraniol içeriyor. Bu tarz sektörlerde çalışanlar daha iyi biliyorlar tabi ama sanırım deterjanlardakiyle benzer bir durum söz konusu. Yani parfüm genel olarak belirtiliyor evet, parfüm içerisindeki bazı maddeler sınırı aşınca ayrıca belirtiliyor yani.
?Diğer maddeler ise risk oranı çok düşük olanlardan seçilmiş.
?Ürün üzerinde Vegan işareti bulunuyor.

Alterra Organik Badem Yağı İçerikli Bebek Şampuanı

?İçerik;
?Organik kısmı Aloe Vera, Papatya Ekstraktı, Aynısefa Ekstraktı ve Badem Yağından oluşuyor.
?Parfümün, doğal esansiyel yağlar olduğu belirtilmiş. Tabi doğal da olsa alerji riski bulunan Limonene, Linalool, Geraniol ve Benzyl Salicylate içeriyor. Bu tarz sektörlerde çalışanlar daha iyi biliyorlar tabi, sanırım deterjanlardakiyle benzer bir durum söz konusu. Yani parfüm genel olarak belirtiliyor evet, parfüm içerisindeki bazı maddeler sınırı aşınca ayrıca belirtiliyor yani.
?Lactic Acid ve Sodium Lactate in risk oranı biraz yüksek. pH ayarlaması yapılmıştır, o yüzden o risk oranını düşürmüşlerdir.
?Organik tarımdan elde edilmiş olsa da Alcohol Denat. ın bazı riskleri mevcut. Denatüre edici bir ajan ile Etanol (Etil Alkol) karışımıymış. Yine de alkol tüketiminden daha az riskli olduğu belirtiliyor. Yani ağızdan alımla kişisel bakım ürününden alım olarak değerlendirilmiş.
?Diğer maddelerin risk oranı düşük.
?Ürün üzerinde Vegan işareti bulunuyor.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *