Arama...

Anne Ürünleri Bebek Ürünleri İnceleme

Fermente Mutfağım Ürünleri İnceleme

Paylaş

Fermente Mutfağım Fermente Sıvı Sabun

?İçerik; Ayçiçek Yağı, Zeytinyağı, Su, Limon Yağı.
?Ayçiçek yağı normalde doğal E Vitamini kaynağı fakat günümüzde hibrit olmayanını bulmak bir hayli zor.
?Fermente Şampuanda Zeytinyağı Organik olarak belirtilmiş, Sıvı Sabunda öyle bir ifade yok ama yine de soralım.

Fermente Mutfağım Fermente Şampuan

?İçerik; Organik Sertifikalı Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Kombu Çayı, Su, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı, Lavanta Yağı.
?Kombu Çayı; mayalı bir çay olduğu için mide rahatsızlığı olanlar, uzun süre tükettiklerinde, sorun yaşayabiliyor. Kişisel bakım ürünüyle alınan miktar bu tarz bir problem yaratmaz diye düşünüyorum.
?Sanırım ürün kastil sabunu temelli. Son üründe kostik yoktur zaten. Yine de detayları soralım.

Fermente Mutfağım Arap Sabunları

?Temizlikte doğala ve eskiye dönüşün en güzel simgesi bence Arap Sabunu ? Birçok konuda kullanabilirsiniz; şu gereksiz kimyasallardan, ürünlerden, marka yükünden uzak durun yeter ?
?Arap sabununu her yerden almamanızı tavsiye ederim. Piyasadakilerin çoğu atık yağlardan yapılıyor. Şu şekilde ayırt edebilirsiniz: Atık yağlardan yapılanlar koyu ve bulanık renkli, ağır kokuludur, ellerinizi yapış yapış yapar. Ham bitkisel yağlardan yapılan ise açık sarı ve berrak renkli, esans katılmamışsa kullanılan yağın kokusuna sahiptir.
?İçerik ve çeşitler şöyle:
Ayçiçek yağlı Arap Sabunu; Yemeklik Ayçiçek yağı ve Potasyum Hidroksit, Filtre edilmiş içme suyu.
Zeytinyağlı Arap Sabunu; Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Potasyum Hidroksit, Filtre edilmiş içme suyu.

Fermente Mutfağım Sabunlar 

?Soğuk Yöntem ile doğal bitkisel sabunlar üretiyorlar. Çok fazla çeşitte sabunları mevcut, ilk olarak ilgimi çekenlerin içeriğini paylaşıyorum.
?Tek hoşlanmadığım nokta Hurma Yağı oldu. Yanlış bilmiyorsam Afrika Palm Yağı olarak geçiyor ve etik olarak bu yağı içeren ürünleri kullanmak istemiyorum. Alternatif düşünemez misiniz bu konuda ? @fermentemutfagim
?İçerikler şöyle:
Doğal Çamaşır Sabunu; Yenilebilir Ayçiçek yağı. Hibrit olmayan diyin noluur ? @fermentemutfagim
Kantaron Yağlı Sabun; Soğuk sıkım Zeytinyağı, Kakao yağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, Hurma yağı, Shea yağı, Kantaron yağı.
Hindistan cevizi yağlı Sabun; Yemeklik Zeytinyağı, Hindistan cevizi Yağı, Hint Yağı, Hurma Yağı.

Fermente Mutfağım Shea Yağlı Krem Deodorant

?İçerik şöyle; Yenilebilir Kakao yağı, Hindistan cevizi yağı, Shea yağı, Balmumu, Probiyotik, Mısır Nişastası, İngiliz Karbonatı.
?Hindistan cevizi yağı, ayrıştırılmış olan ise harika bir durum.
? Probiyotik olarak ne kullanıyorsunuz ? @fermentemutfagim , bilerek burdan soruyorum çünkü aşırı samimiler ve içten cevaplarını herkesin görmesini istiyorum ❤️
?Yalnız ne kadar doğal da olsa sorgulamadan edemiyorum, bu da benim en kötü huyum sanırım. Hemen yağların markasını merak edip, organik olup olmadığını sorguluyorum ??‍♀️ Nedense şüpheye düşmedim ama Bal mumunu da sorgulayalım madem ? Kızmazsınız dimi ? @fermentemutfagim
?Mısır nişastası da organik mi merak ediyorum. Çünkü artık yerli mısır bulmak zor, hepsi ya GDO’lu ya da hibrit tohumlar. Ben yerli bulmazsam yemiyorum, vücuduma da kullanmak istemem açıkçası.
?Bu markanın ürünlerini kullanan herkes çok memnun, uzun zamandır benim de çok ilgimi çekiyorlardı. Aşırı heyecanlandığım ve sevdiğim bir marka daha oldu ?
?İnternet sitelerinde bütün ürünlerin içeriği yazıyor??

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *