Arama...

Deterjan Doğal Ev

Çamaşır Deterjanı Seçimlerim

Paylaş

Çamaşır deterjanı konusunda benim yaptıklarım ve içime sinen markalar:
?En doğal bulduğum seçenek Sabun Cevizi. Şuan çoğunlukla onu kullanıyorum. Suyunu çıkarmaya üşendiğim için direkt kese ile makine içine atıyorum. Sirkeye benzer bir kokusu var. Ben Almanya’dan baya almıştım geçen sene, burada @botanikecza ve @n11com dan temin edebilirsiniz. Sabun Cevizine göre daha uygun fiyatlı alternatif olan Çöven Otunu kullanabilirsiniz.
?İkinci tercihim evde hazırlamak. Boraks içermeyen tarifleri tercih ediyorum. Bu konuda sizinle tarifler paylaşmaya başlayacağım.
?Şimdi gelelim içime sinen markalara. Bu kısmı inceleme yaptıkça güncelleyeceğim.
?Bütçem el verdiği oranda @sonett.eu
?Incia @inciaturkiye
?Siveno @sivenoturkiye
❗️Bitkisel oldukları için bu markaları beğendim. Bir de kokusuz (sensitive) olanları tercih ediyorum her zaman.
❗️Diğer bazı markaları tercih etmeme sebebim sadece Boraks içermeleri. Kullandığım YBB markasından gelen iddiaya göre; Boraks da yumuşatıcılar gibi çamaşırlara yapışıp emiciliği azaltıyormuş. Yani sadece YBB kullandığım için almıyorum. Ama Borakslı bir deterjan markası bu konuda ‘Bilimsel’ araştırmalara başladı.
❗️Yumuşatıcı konusuna da değinelim, hiç almıyorum. Bazen sirke, bazen karbonat, bazen çamaşır sodası kullanıyorum. Kurutma makinem yumuşatma işlevi görüyor zaten.
❗️Baby and Me’nin leke çıkarıcısını almıştım, pek işe yaramıyor zaten. O yüzden bu tarz ekstra ürünleri almaya da son verdim. En güzel leke çıkarıcı Zeytinyağlı sabun bence. Leke ilk oluştuğunda hafif çitiliyorum sonra suda bekletiyorum, çoğunlukla çıkmış oluyor.
❗️Aslında Sabun Ceviziyle yetinecektim ama Yıkanabilir Bezlerin hijyeni konusunda kafam karıştı. Bunda annemin etkisi çok büyük ??

1 Yorum

  1. Umur Şubat 22, 2021

    Prof saraçoğlu’nun ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz, onlara göz attınız mı acaba?

    Yanıtla

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *