Arama...

Anne Bebek Doğal Ev

Yıkanabilir Bez Deneyimim

Paylaş

?Bu hesabı açmamla birlikte, Defne’ye daha fazla zarar vermemek adına, YBB konusunda kendimi ikna ettim. Zaten kaka temizleyip duruyordum ne kadar zor olabilirdi ki ? Facebook YBB grubuna üye oldum. Yazılanlar çok karmaşık geldi, almadan ve denemeden bilemeyecektim. Eşimi ikna edip, 3 adet dış bez ve birkaç iç bez siparişi verdim. Emiciliklerini arttırmak için üç kez yıka kurut, yıka kurut, yıka kurut yaptıktan sonra kullanmaya başladım. Ve bu işi devam ettirebileceğimi gördüm, eşim daha hevesli hatta ? Şimdi bez sayımı arttırıp, yavaş yavaş tam zamanlı kullanmaya başlayacağım. Tuvalet İletişimi de yapacağım, bu konu hakkında sonra konuşuruz ?
?Herkes hemen hemen aynı şekilde kullanıyor ama alıştıktan sonra kendinize uygun bir rutin belirliyorsunuz. Hatalarınız size yol gösteriyor ve pratikleşme yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz ?
?Ben şöyle yapıyorum: Bir kovayı soğuk suyla doldurup içine karbonat, sirke veya çamaşır sodasından birini koyuyorum. Çişli bezler hoop o suya hemen, kakalı bezlerin kabasını alıp öyle koyuyorum. Bütün bezler kirlenince; çamaşır makinesinde 30 derece kısa bir programda -Sabun cevizi, çamaşır sodası veya karbonatla- yıkıyorum. Sonra 60 derecede uzun bir programda. Kurutma makinesine atıyorum oh mis ?? Annem beni korkutunca sıvı deterjanla yıkama kararı aldım.
❗️Borakslı deterjan konusu araştırılıyor, Kalsiyum Stearat içeren sabunlar emiciliği etkiliyormuş haberiniz olsun.
?Kaka katıysa veya yeni doğan dönemiyse sıkıntı yok. Ama ek gıdaya geçmiş, az yiyen bir bebeğiniz varsa işte o kaka çok sıkıntı ?? Biz şöyle bir çare bulduk; eski atlet, pamuk bez vs. kesip en üste koyup kakayla beraber atacağız ?
❗️YBB markalarında liner denilen böyle bezler var, ya bambu kağıt ya da ince pamuk bir bez. Ama bence siz alın kesin, metresi 5 TL ??
?Yurt dışında çok marka var, bizde biraz sınırlı:
? Babyneo, Pamucco, Youbebek, Mnelam, Ecoweco, Lulunun Renkleri
@hilalinsirindukkani
@binbirhayaltasarim
❗️Aliexpress’ten de alanlar var.
? Biraz daha cesaret için @yikayikakullan ı takip edebilirsiniz ?

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *