Arama...

İnceleme

ECOS3 Ürünleri İnceleme

Paylaş

ICEA-İTALYA (Etik ve Çevre Sertifikasyon Enstitüsü) tarafından sertifikalı organik ve sürdürülebilir hammaddeler kullanıyorlar.

Ürünler üzerinde kullanılan “Organik” ifadesi, sadece kullanılan bitkiden dolayı mı yoksa geneli mi ifade ediyor emin değilim. Yani tamam hammaddeler bitkisel ama onlardan elde edilen kimyasalların olduğu bir ürünün tamamına organik denilebilir mi? Ve içerikteki her madde bitkilerden mi elde edilmiş? Edilse de riskleri yok mu? Bence var ?

İçeriklerde bulunan Parfüm ve Enzimler açıkça belirtilmemiş. İçerikler genel olarak Erkan Şamcı ürünlerine benziyor, çoğu maddeyi o paylaşımlarda yazdığım için burada ayrıca belirtmeyeceğim.

İnternet sitelerinde içerik bilgisi yok, denk geldiğim bir yerde bakmıştım. Çamaşır suyu ve sıvı sabunu bulunca ayrıca ekleyeceğim.

Organik Sıvı Çamaşır Deterjanı; Sodium Lauryl Ether Sulfate, Blend of ethoxylated fatty alcohol and fatty acid, Fatty alcohol C12-C18+7EO (deterjanlardaki yağ asitleri ile ilgili henüz detaylı araştırmalar mevcut değil), Citric Acid, Glutamic Acid, Isopropyl alcohol, Glycerin, Monopropylene glycol, Potassium hydroxide, Enzyme, Parfume, Phenethyl alcohol, Ethylhexylglycerin, Aloe Vera Ekstraktı (Organik İçerik)

Organik Elde Bulaşık Deterjanı; Sodium Coco Sulfate, Cocoamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Phenoxyethanol (alerji yapabilir), Benzoic acid (astımla ilişkili), Dehydroacetic acid (riskli), Portakal Yağı (Organik Tarımdan).

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı; Citric Acid, Monopropylene glycol (astım ve alerji ile ilişkili), Sodium citrate, Maleic acid, Potassium hydroxide, Trisodium salt of Methylglycinediacetic acid, Aloe Vera (Organik İçerik), Enzyme, Xanthan Gum, Calcium chloride, Parfume, Phenethyl alcohol, Ethylhexylglycerin.

Doğal Çamaşır Suyu; Klor, Asit ve Peroksit içermediğini belirtmişler.
*️⃣Çoğu maddeyi eski paylaşımlarda defalarca yazdığım için burada ayrıca belirtmedim. Çoğuna aşinasınız artık 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *