Arama...

Anne Anne Ürünleri Doğum Sonrası İnceleme

Garmastan İnceleme

Paylaş

Anne olduğumuz ilk günlerde yaşadığımız en büyük sorunlardan biri de emzirmeye bağlı göğüs ucu çatlakları ve yaraları (Mastit ve birtakım başka şeyler de var ki onlar da akla zarar.) ??‍♀️ Tabi cildiniz hassassa ilk günden başlıyor bu durum. Sebebi ise bebeğin doğru şekilde emmeyi bilmiyor olması. Zamanla geçiyor ve oksitosin sayesinde o acılar da unutuluyor merak etmeyin ??
❗️Çoğu şeyi denesem de hiçbiri nemlendirmekten öteye geçemedi. Bebek doğru emmeyi öğrenene kadar da pek geçmiyor sanırım. Ayva çekirdeği, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, kantaron yağı, lanolin, fito vs. sadece rahatlatıyordu o kadar. Garmastan’ı biliyordum, çoğu kişinin hayatını kurtarmış ama almayı hep unutmuştum. Bu tarz ürünlerin, emzirmeden önce yıkanmasından yanayım ben ?
İçeriğine bakalım o halde ??‍♀️
?Guaiazulane (gayazulen) papatya yağından elde edilen bir madde. Kullanımı kısıtlı ama hassas ciltlerde bile çok fazla yan etkisi olmamış bugüne kadar. Üzerinde bu sebeple %0.05 oranında olduğu belirtilmiş. 
PEG-8 ve kullanımı kısıtlı PEG-75 Etilen Oksit’in sentetik polimerleri. Kanserojen 1,4-Dioksan ve Etilen Oksit gibi potansiyel olarak zehirli üretim safsızlıkları ile kontamine olabilir.
Sodium Metabisulfite kullanımı kısıtlı maddelerden ve alerji yapabilir. Sodyum Metabisülfit, koruyucu olarak kullanılıyor en sık gördüğünüz ürün sirkelerdir.
Cetylpyridinium Chloride de kullanımı kısıtlı maddelerden.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *