Arama...

Bebek Ürünleri

GOO.N Bebek Bezi İnceleme

Paylaş

İlk bebek bezi incelemesine Türkiye’ye yeni giriş yapan, benim de şuan denemekte olduğum GOO.N ile başlıyorum ??‍♀️
❗️Ebebek’te tanıtımı yapılıyordu, inceleyip beğenince kullanmak istedim. Bence her marka bezin, kullanmadan önce inceleyebileceğimiz numuneleri olmalı.
?Üreticisi Japon Daio Paper’ın yan kuruluşu olan Elleair International. İthalatçısı ise Kopaş Kozmetik. Premium Soft ve Mutlu Bebek olarak iki farklı bez çeşitleri var. Premium, emici tanecikler bakımından daha kaliteli. Premium’lar numara olarak normal hatta diğer markalara göre aynı numarası büyük oluyor, Mutlu Bebek’lerin kalıbı küçük.
❗️Paketlerde içerik bilgisi bulunmuyor. Arayıp öğrendim, Türkiye’ye yeni girdikleri için ambalaj değişecek dediler ama zaten burası için özel Türkçe paketler yaptırmışlar. Neden içerik bilgisi ilk baştan yazılmamış ona anlam veremedim.
?Kabaca aldığım içerik şöyle; Nonwoven Elyaf, Selüloz, Süper Emici Polimer, Lastik, Bant. Yurt dışı sitelerini incelediğimde losyon olarak da kullanılabilen E Vitamini içerdiği yazıyor. İçerikte öyle bir bilgi alamadım ?
❗️Premium Soft 4 Numara için yorumlarım şöyle; İçi ve dışı yumuşak. Çoğu beze göre daha ince. Parfüm veya losyon kokusu yok. İç tabakada renklendirici yok. Bantlarda yapıştırıcı yok, o sarı bölgeye cırt tarzında tutunuyor. Islaklık göstergesi var. Bel lastiği az (belki sızıntı yapabilir bu durum). Bacak lastikleri iz yapmıyor. Premium Soft 3 ve 4 Numara Külot Bezi ile Mutlu Bebek 4 Numara Külot Bezi de denedim. Premium Soft un külot bezi normal bezine göre daha iyi, ama yanlardan yırtması zor oluyor. Mutlu Bebek i ise hiç beğenmedim.
⚠️Bez 3 saatten fazla kalınca aynı Sleepy’deki sorun yaşanıyor. Dış ön kısımda hafif nemlenme oluyor, giydirdiğiniz kıyafetten anlaşılıyor bu durum ?Dış yüzeydeki boya yayılıyor. Sıvı kakayı yan bariyerlerden sızdırıyor. Külot bez için de durum aynı. Hatta bir kez bütün kaka bel kısmından taştı. Ve iki bez de çok fazla pişik yaptı ??‍♀️ Mutlu Bebek, az miktar sıvıyı bile dışarıya hissettiriyor.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *