Arama...

Bebek Ürünleri

Sleepy Bebek Bezi İnceleme

Paylaş

Şimdiki inceleme SLEEPY marka bebek bezi ??‍♀️
?En uzun süre kullandığım markalardan biri oldu. Sevmek için çok uğraştım ama bir türlü ısınamadım ? Son zamanlarda 20 TL’ye aldığım paketler 30 TL olunca, bu bahaneyle kullanmayı bıraktım.
?Sleepy, yerli bir marka. Eruslu Sağlık Ürünleri tarafından Gaziantep’te üretiliyor.
?Paket üzerindeki içerik şöyle; Polietilen PE, Polipropilen PP, termoplastik bir yapıştırıcı olan Hot melt, Selüloz, Poliakrilik asit tuzu yani iyon tutucu Süper Emici Polimer SAP, Elastik, Polyester kararlı fiber yani Elyaf. Parfüm veya losyon belirtilmemiş ama bana kalırsa var ? Sonraki aldığım paketlerde koku azalmış olsa da ilk aldığım pakette parfüm kokusu fazlaydı mesela.
❗️Reklamlarda lanse edilen -Saf su ile dokunmuştur.- ibaresi sadece dış yüzey için geçerli. ❗️3+, 4 ve 4+ numaraları için yorumlarım şöyle; İçi ve dışı yumuşak. Kalın bir bez. Belirtilmemiş olsa da hafif bir parfüm kokusu var. Bel lastiği yok. Islaklık göstergesi var. İç katmanda renklendirici yok. Bacak lastikleri çok iz yapıyor. Belli bir süre sonra dış katmandaki Pepee baskılı bölümün boyası akıyor, büyük ihtimalle hafif çiş sızıntısı oluyor.
⚠️Özellikle 3 numarada şu sorunları yaşadık; Emiciliği yetersiz. Sırt ve yan bariyerlerden çok fazla sızdırıyor. Defne doğdu doğalı, sadece Sleepy bez kullandığımızda, sabah kıyafetleri ıslak uyandı 1-2 kez.
❗️Bedenlerini de beğenemedim. 3 küçük oldu, 4 aldık sonra o da küçük gelmeye başlayınca 4+ ya geçiş yaptık. İlk tam oldu, sonradan büyük gelmeye başladı. Paketten pakete standart yok diye düşünmeye başladım.
⁉️Ve araştırdıkça şunu gördüm; bez markaları, içeriği ya hiç yazmıyor ya da hepsini belirtmiyor. Bu konuda bir denetim yok mu anlamadım ki.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *