Arama...

Doğal Ev

Hindistan Cevizi Yağı

Paylaş

Of İlkay içimizi kararttın ne kullanacağız biz dediğinizi duyar gibiyim ?? Merak etmeyin her şeyin bir çözümü var ??
⭐️Mesela Hindistan cevizi yağı veya Zeytinyağı. ⭐️Hindistan cevizi yağını çoğu konuda kullanıyorum ben ve hepsinde de etkili oluyor. Evde kendim hazırladığım formüllerde kullanıyorum, Defne’de pişik olunca ya da cildini nemlendirmek istediğimde ilk elime aldığım şey oluyor. Hamileyken gerginleşen ve sürekli kaşıma ihtiyacı hissettiğim karnıma en iyi gelen şey de oydu.
⭐️Alırken organik ve soğuk sıkım olmasına dikkat ediyorum ama bu konuyu da araştıracağım aklıma takılmadı değil ?
⚠️İlk olarak @artdehuile_ hesabında Hülya Hanım’ın paylaşımında gördüm, kozmetik hindistan cevizi yağı ve yemeklik olan farklıymış. Bizim marketlerde gördüğümüz yemeklik olanı. Kozmetik olanlar Terapotik olarak adlandırılıyor ve içeriğindeki Kaprik ve Laurik Asit miktarı farklı oluyor. Bu sebeple kozmetik olanı daha pahalı. Yemeklik olanı kullandığımızda sonuç alamama veya farklı tepkilerle karşılaşma ihtimalimiz yüksek ??‍♀️
?Bunlar ilk etapta rast geldiğim organik hindistan cevizleri. @macrocentertr ve @rossmannturkiye de bulabilirsiniz. Farklı markalar da vardır tabi denk geldikçe paylaşırım.
⭐️Öncelikle temiz içerikli ya da daha az zararlı ürünleri araştırıyorum merak etmeyin. Ama kendiniz de ürün hazırlayabilirsiniz. Ay yok ben uğraşamam derseniz tamamen doğal sadece 3 malzemeyle bile işe yarar ürünler hazırlayan markalar var. Hepsini paylaşacağım ??
⭐️⭐️Şuan yapacağınız ilk şey kullandığınız kozmetikleri ve deterjan ürünlerini gözden geçirmek. Zaruri ihtiyaçlarınız dışındakileri elemek ve bir daha almamak. Çamaşır yumuşatıcısını hayatınızdan çıkarın onun yerine sirkeyi koyun. Şampuan yerine doğal zeytinyağlı sabun kullanın. Diş macununuzu kendiniz yapın. Evet hepsi zor olacak ama yavaş yavaş bu şekilde geçiş yapacaksınız inanıyorum. Hem sağlığınız için en iyisi olacak hem de bütçeniz rahatlayacak ? 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *