Arama...

Bebek Ürünleri

UniBaby Islak Mendil İnceleme

Paylaş

Pamuk, peçete, ıslak mendil olayı derya deniz. Ne yönden baksanız elinizde kalıyor ??‍♀️
?Pamuk ıslatıp kullanayım diyorsun klorla ağartıldığı için çok da matah bir şey olmuyor. Organik pamuk alsan ateş pahası, ocağınıza incir ağacı falan dikilir şu dönemde.
?Islak mendil kullanayım desen hoşgeldin klorla ağartılmış pamuk+kimyasal. 
Neyse ki daha az kimyasal içeren ıslak mendiller var, neyse ki. Ama onların üzerinde de pamuk+saf su yazmasına inanmayın. Elbette ona koruyucu bir şey katacaklar, klorla ağartılan pamuğu da unutmayalım. Bence bu tarz ıslak mendilde en iyisi @unibabyailesi . @ebebek markası Baby and Me bana göre kötü kokuyor ve UniBaby’e göre kalitesi daha düşük. Dalin’e ise yeni rastladım, kalite olarak bilemiyorum ama içerik aynı. Tabi her konuda olduğu gibi burada da bütçe önemli, herkes kendi bütçesi dahilinde ürün seçebiliyor ne yazık ki ?
?Üç marka da su ve Potasyum Sorbat içeriyor sadece. O zaman Potasyum Sorbat’a (E202) bakalım;
Koruyucu ve antimikrobiyal bir maddedir. Yiyecek, içecek ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılıyor. Küf maya ve mantar oluşumunu önlüyor.
FDA, BM Gıda ve Tarım Örgütü, Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu “genel olarak güvenli kabul edilir” olarak tanımlıyor.
Düşük riskli cilt tahriş edici, alerji yapabilir.
DNA ya olan etkisini gösteren iki araştırma mevcut. Bir tanesi beyaz kan hücrelerine genoktoksik etkisini ortaya koyuyor. Diğerinde askorbik asitle (C vit) karıştırıldığında (çoğu gıdada C vit bulunuyor zaten) mutajeniteye neden oluyor ve DNA ya zarar veren bir aktiviteye yol açıyor. 
Risk düşük ancak istatistiksel olarak önemli sonuçlar.
?Diğer seçenekler arasında en az zararlısı bunlar. Tabi ki ıslak mendil övmüyorum, asla kullanın demem ama biliyorum ki kullanan çok kişi var. O yüzden en az zararlısını tercih edin lütfen.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *