Arama...

İnceleme Kişisel Bakım

İçime Sinen Mineral Güneş Kremi Markaları

Paylaş

Bu liste sadece mineral güneş kremlerini içeriyor. Titanyum Dioksit içerenleri tercih etmiyorum şahsi olarak. Kimyasal olanları ise, çok içime sinmese de, ayrıca listeleyeceğim.
Çinko Oksit içeren kremler, ilk sürüldüğü an, ciltte beyazlık yapıyor. Badger bu sebeple bazı ürünlerinde Clear Zinc Oxide kullanıyor mesela.
*Cilt yapınıza ve sorunlarınıza, alerjik durumlarınıza göre seçim yapınız. Uzman dermatolog önerisi ile hareket ediniz. Tabi marka anlaşması olmayan bir doktor ile ?
**Doğal yağlar bile alerji yapabiliyor, bana yaptı. Hamilelik, emzirme dönemi ve kronik rahatsızlıklarda kullanım durumlarını sorgulayınız.
?Badger: Aslında birçok ürünü var. Organik yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Tokoferol ve Balmumu gibi bileşenler içeriyor. Badger’in Çinko Oksit ile ilgili farklı çalışmaları var.
?Earth Mama: Diğer birkaç güneş ürünü daha temiz içerikli. Organik yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Tokoferol ve Organik Balmumu içeriyor.
?Thinksport: Sadece stick olanı içerik olarak güzel. Hatta bebekler açısından stick kullanımı daha kullanışlı olacaktır. Yağlar dışında; Nano olmayan Çinko Oksit ve Balmumu içeriyor. Yağları organik sertifikalı değil.
?Art de Huile: Doğal yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Balmumu ve Gliserin (Bitkiseldir diye düşünüyorum) içeriyor. Tamanu’nun kokusundan şikayet eden çok ?
?Misbahçe; Doğal yağlar dışında Çinko Oksit, Tokoferol ve ayrıştırılmış Hindistan Cevizi yağından elde edilen Caprylic/Capric Triglyceride var.
?Fermente Mutfağım: Yağlar dışında Çinko Oksit ve Bitkisel Gliserin içeriyor.
Belki kullanabilirim dediklerim de şu şekilde;
?Mambino: Doğal yağlar dışında Nano Olmayan Çinko Oksit, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Palm Stearic Acid, Xanthan Gum, Iron Oxides içeriyor.
?Direkt Organik: Doğal yağlar dışında tam içeriği yazmıyor gibi, sorgulamak lazım.

View this post on Instagram

İçime Sinen Mineral Güneş Kremi Markaları ??‍♀️ Bu liste sadece mineral güneş kremlerini içeriyor. Titanyum Dioksit içerenleri tercih etmiyorum şahsi olarak. Kimyasal olanları ise, çok içime sinmese de, ayrıca listeleyeceğim. Çinko Oksit içeren kremler, ilk sürüldüğü an, ciltte beyazlık yapıyor. Badger bu sebeple bazı ürünlerinde Clear Zinc Oxide kullanıyor mesela. *Cilt yapınıza ve sorunlarınıza, alerjik durumlarınıza göre seçim yapınız. Uzman dermatolog önerisi ile hareket ediniz. Tabi marka anlaşması olmayan bir doktor ile ? **Doğal yağlar bile alerji yapabiliyor, bana yaptı. Hamilelik, emzirme dönemi ve kronik rahatsızlıklarda kullanım durumlarını sorgulayınız. ?Badger: Aslında birçok ürünü var. Organik yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Tokoferol ve Balmumu gibi bileşenler içeriyor. Badger’in Çinko Oksit ile ilgili farklı çalışmaları var. ?Earth Mama: Diğer birkaç güneş ürünü daha temiz içerikli. Organik yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Tokoferol ve Organik Balmumu içeriyor. ?Thinksport: Sadece stick olanı içerik olarak güzel. Hatta bebekler açısından stick kullanımı daha kullanışlı olacaktır. Yağlar dışında; Nano olmayan Çinko Oksit ve Balmumu içeriyor. Yağları organik sertifikalı değil. ?Art de Huile: Doğal yağlar dışında; Nano Olmayan Çinko Oksit, Balmumu ve Gliserin (Bitkiseldir diye düşünüyorum) içeriyor. Tamanu’nun kokusundan şikayet eden çok ? Belki kullanabilirim dediklerim de şu şekilde; ?Misbahçe; Doğal yağlar dışında Çinko Oksit, Tokoferol ve ayrıştırılmış Hindistan Cevizi yağından elde edilen Caprylic/Capric Triglyceride var. ?Fermente Mutfağım: Yağlar dışında Çinko Oksit ve Bitkisel Gliserin içeriyor. ?Mambino: Doğal yağlar dışında Nano Olmayan Çinko Oksit, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Palm Stearic Acid, Xanthan Gum, Iron Oxides içeriyor. ?Diğer listeye yazmıştım ama burada da belirteyim; Coola Baby ve Trukid de görece kullanabileceklerim arasında. ?Direkt Organik: Doğal yağlar dışında tam içeriği yazmıyor gibi, sorgulamak lazım. ??DEVAMI YORUMDA?? #biyokimyageranne

A post shared by İlkay Korkmaz (@biyokimyageranne) on

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *