Arama...

İnceleme Temizlik Ürünleri

Kastil Sabunu Nedir?

Paylaş

Kastil Sabunu; hayvansal yağlar ve sentetik maddeler içermeyen, çok yönlü bitkisel bazlı bir sabundur. Doğal, toksik olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen Kastil Sabunu sıvı veya katı formda olabilir.
?Aslında üretim şekli bildiğimiz sabunlar gibidir. Sadece kostik kısmı farklıdır. Katı sabunlar için Sodyum Hidroksit tercih edilirken sıvı sabunlar için Potasyum Hidroksit kullanılır.
?İsmini İspanya’nın Castile bölgesinden alır. Geleneksel Kastil Sabunu, Zeytinyağından yapılır. Günümüzde Hindistan cevizi, Hint veya Kenevir yağlarından da yapılmaktadır. Avokado, Ceviz ve Badem yağları da kullanılmaktadır. Bu yağlar sabuna köpürme, nemlendirme ve temizleme özelliği kazandırır.
?Bu sabunla saçlarınızı, yüzünüzü, vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Evde istediğiniz her alanda, temizlikte kullanabilirsiniz. Yani bir şişe veya bir kalıp Kastil Sabunu, evinizde kullandığınız birçok ürünün yerini alabilir.
❗️Yalnız şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:
⚠️Sert şebeke suları sabun ile reaksiyona girerek beyaz bir film tabakası oluşturur. Su yumuşatıcı filtre takmanız gerekebilir.
⚠️Sirke ile bir araya gelince de aynı tabaka oluşur. Sebebi ise; alkali sabun ile asidik sirkenin birbirini itmesi. Bu durumda sabun, orijinal yağlarına geri döner.
⚠️Limon suyu ile de benzer sebeplerden dolayı aynı anda kullanılmamalı.
⚠️Boyalı saçlarda, boyayı akıtabilirmiş.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *