Arama...

Anne Bebek İnceleme

Earth Mama Ürünleri İnceleme

Paylaş

Earth Mama Natural Non-Scents Baby Wash ??‍♀️


?İçerik; Organik Hindistan cevizi yağı, Organik Zeytinyağı, Potasyum Hidroksit (son üründe mevcut değil), Bitkisel Gliserin, Sitrik Asit, Organik Shea yağı, Organik Aynısefa Ekstraktı, Organik Aloe Vera.
?Bu ürün Kastil Bazlı Sıvı Sabun olarak adlandırılıyor. Potasyum Hidroksit’i bu sebeple yazmışlar, sabun oluştuktan sonra kalmıyor bunu da belirtmişler zaten.
?Gliserin ve Sitrik Asit kullanımı kısıtlı maddelerden. Ama Gliserin kastil sabunu üretiminde oluşuyor, ayrıca eklememişlerdir diye düşünüyorum. 

Earth Mama Natural Non-Scents Baby Lotion ??‍♀️

?İçerik; Organik Aloe Vera, Organik Zeytinyağı, Organik Rooibos Ekstraktı, Organik Aynısefa Ekstraktı, Organik Shea Yağı, Xanthan Gum, Hidrolize Yulaf Proteini, Bitkisel Gliserin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate.
?Cetearyl Alcohol için bitkisel uyarısı yok. Böyle doğal bir marka sentetik madde kullanır mı bilemedim?
?Glyceryl Oleate ve Glyceryl Stearate gizli güvenli konsantrasyon limiti olan maddeler.

Earth Mama Kids Mineral Sunscreen Lotion SPF 30 ??‍♀️

?Önce biraz SPF’den bahsedelim. Sun Protection Factor, UVB ışınlarına karşı koruma sağlıyor. UVB; cilt yanığı ve cilt kanserine sebep oluyor. UVA’dan ne kadar koruduğunu ölçemiyorlar, hasar ve tehlikeyi de.
?Yani SPF kısaca UVB maruziyetinin miktarından korunma ölçüsü ve maruz kalma süresini belirliyor.
?Cildiniz güneşe çıktıktan 10 dk sonra yanıyorsa SPF 15 ile 150 dk güneşte kalabilirsiniz. 15 kat; cilt tipi, güneş ışığı yoğunluğu ve kullanılan güneş koruyucu miktarına göre kaba bir tahmin tabi.
?Uzmanlar SPF15 ile SPF30 arasında bir güneş koruyucu kullanılmasını öneriyor. Daha yüksek koruma daha iyi korumuyor, hatta içindeki kimyasal oranı arttığı için daha tehlikeli. Güneş koruyucunun 2 saatte bir yenilenmesi öneriler arasında. Cilt üzerinde cm2 başına 2 mg sürmek tam koruma sağlıyor ama hassas terazi olmadığımız için az uyguluyoruz ve bu da tam koruma sağlayamıyor ?
?SPF15 UVB ışınlarından %93 oranında korurken SPF30 %97 koruyor. SPF15 100 fotondan 7’sini geçirirken, SPF30 3’ünü geçiriyor.
?İçerik;
Aktif kısmı Çinko Oksit % 21,5. Nano olmadığı belirtilmiş. Çinko Oksit alerji yapabilen bir madde ama yeterli güneş koruması o olmadan sağlanmıyor. Güneşin zararlı etkileri de daha tehlikeli durumlara yol açabileceği için göze alıyoruz bu riski.
İnaktif kısmı Hindistan cevizi yağı, Fraksiyonlanmış Hindistan cevizi yağı, Balmumu (bitkisel değil sanırım Veganlar için uygun değil yani), Ayçiçeği yağı, Zeytinyağı, Jojoba yağı, Shea yağı, Cranberry yağı, Aloe Vera, Aynısefa Ekstraktı ve Tokoferol. Yağlar ve Balmumu organik.
Şuana kadar güneş kremi konusunda Badger ve Earth Mama en iyi seçenek. Yurt dışından almak gerekiyor tabi fiyatlar açısından.

Earth Mama Organic Nipple Butter ??‍♀️


?İçerik; Zeytinyağı, Balmumu (bu sebeple Vegan değil), Kakao yağı, Shea yağı, Mango yağı, Aynısefa ekstraktı. Hepsi yine organik.

Earth Mama Natural Non-Scents Deodorant ??‍♀️

?İçerik; Hindistan cevizi yağı, Mısır Nişastası, Sodyum Bikarbonat, Balmumu, Magnezyum Hidroksit, Tokoferol, Aynısefa ekstraktı, Bitkisel Balmumu, Ararot Tozu.
?Bitkisel ürünler ve Balmumu yine organik.
?Magnezyum Hidroksit, Milk of Magnesia olarak geçiyor. Çoğu doğal deodorant markasında kullanılıyormuş onu fark ettim. Evde hazırlanan tarifler işe yaramayınca insanlar buna yönelmişler ve faydasını görmüşler. Ama yine de Magnezyum Hidroksit’in kullanımı kısıtlı maddelerden olduğunu bilmekte fayda var.
?Kabartma tozunun riski, yüksek pH biliyorsunuz. Earth Mama bu konuda açıklama yapmış ve kabartma tozu/Magnezyum ile hassas ciltler için uygun bir denge sağladıklarını belirtmişler.
❗️Sadece Karbonat, Kabartma tozu kullanımında bakteriler bu yüksek pH’a direnç kazanabiliyorlar ve sonra ne kullanırsanız kullanın çok işe yaramıyor. @fermentemutfagim bu konuda belli bir süre Çam Katranı Sabunu kullanımını öneriyor.

Earth Mama Belly Oil ??‍♀️

?İçerik; Üzüm yağı, Jojoba yağı, Aynısefa ekstraktı, Tatlı Portakal yağı, Portakal Çiçeği yağı, Hodan yağı. Üzüm dışındakilerin hepsi organik.
?Hodan yağı, anti inflamatuvar özelliği sayesinde cildin nem ve elastikiyetini koruyor. Tahriş olmuş cildi yatıştırıyor. İçerisinde bulunan gama-Linolenik Asit’in Atopik Dermatit, Egzema ve Sedef gibi rahatsızlıklarda faydası olduğu düşünülüyor. Ama yaprak, gövde ve sap gibi kısımları hamilelikte önerilmiyor. Potansiyel karaciğer toksinlerini yükseltiyorlarmış, özellikle Pirolizidin Alkaloidleri. Ama tohum kısmı Prolizidin Alkaloid içermiyormuş.

Earth Mama Belly Butter ??‍♀️

?İçerik
?Organik kısmı; Aloe Vera, Zeytinyağı, Ayçiçeği yağı, Shea yağı, Tatlı Portakal yağı, Roybus ekstraktı, Jojoba yağı, Aynısefa ekstraktı, Hodan yağı, Turunç yağı, Vanilya ekstraktı, Ahududu yağı.
❗️Diğerleri; Hidrolize Yulaf Proteini, Bitkisel Gliserin, Ksantan Zamkı. Proteinler izole edilirken bazı safsızlıklar olabiliyor malesef.
❗️Gizli güvenli konsantrasyon limiti olan maddelerden Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate içeriyor. Glyceryl Oleate tahrişe neden olabilir.

Earth Mama Lip Balms ??‍♀️

?Dört çeşit dudak bakım kremi bulunuyor, hepsinin içeriğindeki yağlar organik.
?Orange Gingeraid; Hindistan Cevizi yağı, Jojoba yağı, Balmumu, Tatlı Portakal yağı, Mint yağı, Aynısefa ekstraktı, Zencefil yağı.
?Coconut Smoothie; İki çeşit Hindistan cevizi yağı, Kakao yağı, Bitkisel Balmumu, Vanilya, Aynısefa ekstraktı.
?Lavender Meringue; Zeytinyağı, Bitkisel Balmumu, Shea yağı, Vanilya, Lavanta yağı, Aynısefa ekstraktı.
?Mint Herbal; Zeytinyağı, Bitkisel Balmumu, Shea yağı, İki çeşit Mint yağı, Aynısefa ekstraktı.
⚠️Gingeraid dışındakiler Vegan.

1 Yorum

  1. Nur Ekim 13, 2019

    Merhaba, çok teşekkürler bilgiler için , ancak alışveriş sitelerinden almak güvenilir mi? sanki hep eski formüller var. ben de kimyacıyım araştırıyorum. teşekkürler.

    Yanıtla

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *