Arama...

İnceleme Kişisel Bakım

Misbahçe Ayrıştırılmış Hindistan Cevizi Yağı İnceleme

Paylaş

Misbahçe Ayrıştırılmış Hindistan Cevizi Yağı ??‍♀️
?Gereksiz kimyasallar ve ürünlerden uzaklaşıp, evde kendi rutinimizi oluşturabilmek için temel bazı bileşenlere sahip olmamız gerekiyor. Ayrıştırılmış Hindistan Cevizi Yağı da bu bileşenlerden biri olsa daha iyi olur. Evet fiyat olarak fazla malesef, 150 ml 100 TL ama hayatımızdaki gereksiz ürünleri çıkardığımızda zaten bu açıdan bütçe yaratmış olacağız.
Biraz bu yağdan bahsedelim hadi:
?Doğal Hindistan cevizi yağı, sizin de bildiğiniz gibi oda sıcaklığında katıdır.
?Üç temel yağ asidi vardır; kısa zincirli, orta zincirli ve uzun zincirli. Uzun zincirli yağ asitleri daha fazla karbon atomu içerirler ve bu sebeple onları eritmek için daha yüksek sıcaklık gerekir.
?Oda sıcaklığında katı olan yağlar, Hindistan cevizi gibi uzun zincirli yağ asidi içeren yağlardır.
?Ayrıştırılmış (fraksiyonlanmış) Hindistan cevizi yağı ise Sıvı Hindistan Cevizi Yağı olarak da adlandırılır. Kokusuz ve renksiztir. Uzun zincirli yağ asitlerinin, hidroliz veya buhar damıtma yoluyla uzaklaştırıldığı bir Hindistan cevizi yağı formudur. Sadece bu değişiklikle bile oda sıcaklığında sıvı hale gelir ve raf ömrü uzar.
?En çok ayrıştırılan yağ asitlerinden biri, Hindistan cevizi ve Palm yağında bulunan sağlıklı doymuş yağ asitlerinden Laurik Asittir (C12). Nemlendirme ve temizleme açısından cilt için en iyi yağlardan biridir.
?Laurik Asit ve diğer uzun zincirli yağ asitleri alındıktan sonra, geride hala iyi bileşenler kalır;
?Yüksek nemlendirme özelliğine sahip Kaprik (C10), Kaprilik (C8), Miristik ve Palmitik gibi orta zincirli yağ asitleri.
?Çevresel stres etkilerinden koruyan doğal antioksidanlar ile daha sıkı bir görünüm sağlayan A,C ve E vitaminleri.
?Ayrıştırılmış Hindistan cevizi yağının diğer yağlarla tamamen çözünmesi, ona, diğer yağları cilde aktarabilen mükemmel bir taşıyıcı yağ özelliği kazandırır. Hafiftir ve gözenekleri tıkamadan cilt tarafından hızlıca emilir. Cildin yağ miktarını arttırmaz, geride yağlı his bırakmaz, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *