Arama...

Bebek Ürünleri

Prima Premium Care Bebek Bezi İnceleme

Paylaş

Prima, her zaman en pahalı bez markası ? Şuanki döviz kurlarından dolayı fiyatları daha da arttı hatta. Prima kullanan çoğu arkadaşım sadece fiyat sebebiyle başka markalara geçiş yaptı bile.
?Konumuz Prima Premium Care. Malzeme kalitesi en yüksek Prima diyebilirim. Nefes alan yüzeye sahip olduğu yazılmış. İçerik durumu her Prima’da aynı, sadece SAP ve iç yüzey kısmı değişkenlik gösteriyor. Aktif Bebek’te yazdığım şeyleri aynen yazıyorum.
?Paketlerdeki içerik (sadece losyon) şöyle; Petrolatum, vazelin olarak geçiyor. Petrolden elde edilen yarı katı bir hidrokarbon karışımı. Kullanımı kısıtlı maddelerden. AB, karsinojen olarak sınıflandırıyor. Organ sistemi toksisitesi ile ilişkilendiriliyor.
Stearyl Alcohol, yağ asidi olan Stearik Asitten üretilen bir bileşik. Tahriş edici bir kimyasal.
Paraffinium Liquidum, Mineral Oil olarak biliniyor. Petrolden elde edilen sıvı bir hidrokarbon karışımı. Özellikle aerosolleri alerji ve kansere sebep olabiliyor.
Aloe Barbadensis Leaf Extract, bildiğimiz Aloe Vera.
Diğer katmanlar her bezde olduğu gibi PP, PE, Polyester, Elastik, Selüloz ve SAP’dan oluşuyor. Yapışkan olarak Termoplastik Polimerler kullanılıyor. ?Prima Premium Care 3 Numara için yorumum şöyle; Yüzeyi yumuşak ve losyonlu. Gözenekli, file gibi bir yapısı var. Losyon kokusu daha az. Piyasadaki en ince bez. Islaklık göstergesi var. Sızıntı olayı daha az. Ama malesef jeller popoya yapışıyor. İnternet sitelerinde bu jellerin zararlı olmadığı söylense de ben çok inanmıyorum. 

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *