Arama...

Anne Ürünleri Bebek Ürünleri İnceleme Kişisel Bakım

Rosece Ürünleri İnceleme

Paylaş

Rosece Naturel Deodorant/Deo Balm Stick/White

?İçerik; Balmumu, Organik Ayçekirdeği Yağı*, Organik Shea Yağı*, Kakao Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Organik Zeytin Yağı*, Badem Yağı, Lavanta Yağı, Limon Kabuğu Yağı, Bentonit Kili, Çinko Oksit, Vanilya Yağı, Nane Yağı, Propolis, E Vitamini, Biberiye Yağı, Çay Ağacı Yağı.
*Organik Sertifikalı.
?Ayçekirdeği yağının organik olması gerektiğini hep söylüyorum. Yüzde olarak hibrit ve GDO’lu üretimi çok yaygın.
?Çinko Oksit’e gerek yok diye düşünüyorum. Hali hazırda alerji yapabilen bir madde, evet güneş kremlerinde de oluyor ama o konuda mecburen fayda/zarar ilişkisine bakıp güneşin zararlı etkileri karşısında Çinko Oksit’i seçiyoruz.
?Ben E Vitaminini cilt üzerindeki etkilerinden dolayı eklediklerini sanıyordum ama doğal markalarda bulunma sebebi antioksidan olduğu için koruyucu görevinde olmasıymış. Miktar olarak dikkat edildiğinde sıkıntı olmuyor zaten, yüksek dozları riskli hatırlıyorsanız.
?Hayvanlar üzerinde test edilmiyor ama Balmumu ve Propolis içerdiği için Vegan değil.

Rosece Naturel Çatlak Önleyici Krem

?İçerik; Organik Ayçekirdeği Yağı*, Organik Zeytin Yağı*, Hint Yağı*, Hidrojene Hint Yağı*, Carnauba Ağacı Mumu*, Balmumu*, Susam Yağı*, Badem Yağı, Sarı Kantaron Yağı, Kakao Çekirdeği Yağı, Jojoba Çekirdeği Yağı, Havuç Tohumu Yağı, Argan Yağı*, Shea Yağı*, Vanilya Yağı, Sandal Ağacı Yağı, Lavanta Yağı, Biberiye Yağı, Portakal Kabuğu Yağı, E Vitamini.
*Organik Sertifikalı.
?Hint Yağı Organik ama hidrojenizasyon işlemine tabi tutmak onu organik yapmıyor. Bu işlemle mumsu bir yapıya bürünüyor. Risk oranı düşük gibi görünüyor, gizli güvenli konsantrasyon limiti olan bir madde sanırım. Bir de internette hep PEG-40 Castor Oil olarak geçiyor. Firmadan doğru bilgiyi edinmemiz gerekiyor.
?Balmumu içerdiği için Vegan değil.

Rosece Naturel Pişik Kremi

?İçerik; Organik Ayçekirdeği Yağı*, Organik Zeytin Yağı*, Hint Yağı*, Hidrojene Hint Yağı*, Carnauba Ağacı Mumu*, Balmumu*, Susam Yağı*, Badem Yağı, Çinko Oksit, Aynısafa Yağı*, Sarı Kantaron Yağı, Çay Ağacı Yağı, Aloe Vera Jel, Papatya Yağı, Biberiye Yağı, E Vitamini, Bisabolol*.
*Organik Sertifikalı.
?Her markanın iki çeşit pişik kremi üretmesinden yanayım; Çinko Oksit içeren ve Çinko Oksit içermeyen. Çünkü hafif pişiklerde Çinko Oksit’e gerek duyulmadığı kanaatindeyim.
?Bisabolol, papatyada doğal olarak bulunan bir koku maddesi. Gizli güvenli kullanım sınırı var. Üründe papatya yağı olduğu için mi bu madde ayrıca belirtilmiş, ayrı olarak eklenmiş mi yoksa sınırı aşmış da ondan mı yazılmış bilmiyorum.
?Balmumu içerdiği için Vegan değil.

Rosece Naturel Bebek Kremi

?İçerik; Organik Ayçekirdeği Yağı*, Organik Zeytin Yağı*, Hint Yağı*, Hidrojene Hint Yağı*, Carnauba Ağacı Mumu*, Balmumu*, Susam Yağı*, Badem Yağı, Aynısafa Yağı*, Hindistan Cevizi Yağı, Sarı Kantaron Yağı, Aloe Vera Jel, Portakal Kabuğu Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı, Shea Yağı*, Bisabolol*, Lavanta Yağı, E Vitamini, Biberiye Yağı, Sandal Ağacı Yağı, Vanilya Yağı.
?*Organik Sertifikalı.
?Bisabolol ayrıca eklenmiş burada. Koku maddesi olduğu için kullanılan oran önemli.
?Balmumu içerdiği için Vegan değil.

Rosece Naturel Bebek Yağı

?İçerik; Organik Ayçekirdeği Yağı*, Organik Zeytin Yağı*, Badem Yağı, Susam Yağı*, Aloe Vera Ekstraktı, Jojoba Çekirdeği Yağı, Aynısafa Yağı*, Adaçayı Yağı, Papatya Yağı, Lavanta Yağı, Portakal Kabuğu Yağı, Sandal Ağacı Yağı, Yasemin Yağı, Biberiye Yağı, Bisabolol*, E Vitamini.
?*Organik Sertifikalı.

Rosece Besleyici Şampuan/Çocuklar ve Hassas Ciltler için/Sülfatsız

?Bitkisel hammaddelerden üretilen şampuanlar, sentetik içerikli olanlara göre bir nebze daha iyi tabi ki. Ama onların bile riskleri olabiliyor.
?İçerik; Risk oranı düşük maddelerden Lavandula Angustifolia Flower Water, Camellia Sinensis Leaf Water, Rosa Damascena Flower Water, Chamomilla Recutita Flower Water, Sodium Cocoyl Glutamate*, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate*, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride* içeriyor.
Diğer maddeler ise şöyle;
❗️Lauryl Glucoside* ve Coco-Glucoside*, alkil glukozidlerin atopik ve hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlar yaptığını gösteren yama testi çalışmaları mevcut.
❗️Sodium Cocoamphoacetate*, bazı vücut ürünlerinde alerji yapabildiği görülmüş.
❗️Cocamidopropyl Betaine*, Coco ve Betaine kısmı doğal olmasına rağmen sentetik bir işlemle üretildiği için tahriş ve alerji riski.
❗️Sodium PCA, Nitrozaminler ile kontamine olabilen bir madde, bu durumu firmaya sormak gerekiyor tabi.
❗️Hydrolyzed Wheat Protein, birkaç çalışmada alerjik reaksiyon yaptığı görülmüş.
?Glycerin, bitkiseldir umarım.
❗️Glyceryl Oleate*, cilt ve göz tahrişi yapabilir.
?Polyquaternium-10, katyonik bir polimer. Anyonik Aktif Madde ile saçtan tamamen uzaklaşıyormuş.
❗️Dehydroacetic Acid, ağız çevresinde kullanılan ürünlerde (lipstick gibi) toksik ve zararlı olduğu belirtiliyor.
❗️Benzyl Alcohol*, alkol olduğu için alerji yapabilme ihtimali yüksek.
❗️Hydrolyzed Corn Protein, Organik değil sanırım. Hibrit olmayan ifadesi de bulunmuyor.
❗️Hydrolyzed Soy Protein, hidrolize işlemi ile ilgili durumlar olabiliyor. Sabitlenen hikayelerde yazmıştım.
*Organik Sertifikalı.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *