Arama...

İnceleme Temizlik Ürünleri

The Elite Home Ürünleri İnceleme

Paylaş

The Elite Home Bitkisel Bazlı Sıvı El Sabunu–Hassas Ciltler İçin

?El sabunu olarak geçse de aslında sıvı kastil sabunu. Yani tüm vücut için kullanılabilir.
?İçerik; Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı ve Hint Yağından oluşan sabun. İçerisinde sabun oluşurken doğal olarak açığa çıkan Gliserin de var ama özellikle soğuk havalarda ekstra yumuşaklık sağlaması açısından az miktar bitkisel Gliserin ilave ediliyormuş.
?Parfümsüz sıvı kastil sabunu arayanlara ithaf edilmiştir ?
?Vegan.

The Elite Home Ekolojik Sıvı Çamaşır Deterjanı

?Güliz Hanım bu konularda baya hassas, en ufak bir alerji riski bile olsa ambalaj üzerinde belirtiyormuş.
?İçerik; %5-15 Bitkisel Sabun, Şeker Tensidi (Coco-Glucoside, Yüzey Aktif Madde), Sodyum Karbonat, Sodyum Sitrat, Sodyum Silikat, Enzim.
?Coco-Glucoside ile ilgili yapılan yama testlerinde, hassas ciltlerde alerji yapabileceği görülmüş. Güliz Hanım bu riskleri zaten belirtiyor hep.
?Enzimi çok düşük oranda ekliyormuş ama siz yine de enzim içeren deterjanla yıkanan çamaşırlara ekstra durulama verin.
?Sodyum Silikat’ın su canlıları için zararlı olduğu belirtilmiş. %99.5 oranında biyoçözünür. Üründeki miktarı %0.5. Kimyasal olarak riski B kategorisinde. Çamaşırlardan vücuda geçişi hakkında bir çalışma yok. Bu konu hakkında bir algoritma oluşturmuşlar, hesaplama yapılıyor yani. %5 olduğu düşünülüyormuş.
?Çamaşır Sodası olarak bilinen Sodyum Karbonat ile Sodyum Sitrat’ın bir riski bulunmuyor.
?Bitkisel sabun, kastil sabun sanırım.
?Vegan.

The Elite Home Bitkisel Bazlı Elde Bulaşık Deterjanı

?İçerik; %5-15 Şeker Tensidi (Coco Glucoside), Portakal yağı, Sitrik Asit, Bitkisel Gliserin, Sodyum Karbonat, Sodyum Sitrat.
?Coco-Glucoside ile ilgili yapılan yama testlerinde, hassas ciltlerde alerji yapabileceği görülmüş. Güliz Hanım bu riskleri zaten belirtiyor hep.
?Vegan.

The Elite Home Bitkisel Bazlı Bulaşık Makinesi Jel Deterjanı

?İçerik; %5-15 Sodyum Karbonat, Sodyum Sitrat, Bitkisel Bazlı Noniyonik Tensit (Coco-Glucoside), Sitrik Asit, Portakal Yağı, Kıvam Verici (Xanthan Gum).
?Coco-Glucoside ile ilgili yapılan yama testlerinde, hassas ciltlerde alerji yapabileceği görülmüş. Güliz Hanım bu riskleri belirtiyor, zaten makine deterjanı olduğu için vücut ile teması da söz konusu değil.
?Çamaşır Sodası olarak bilinen Sodyum Karbonat ile Sodyum Sitrat’ın bilinen bir riski bulunmuyor.
?Sitrik Asit, turunçgillerde doğal olarak bulunan zayıf bir organik asit. Deterjanlara uygun oranda eklendiğinde koruyucu görevi görüyor ve sert sulardaki sert metal iyonlarına bağlanarak etkin temizlik sağlıyor.
?Xanthan Gum; bakteriler tarafından üretilen şeker bazlı, kıvam arttırıcı bir ajan. Gıdalarla alındığında gastrointestinal sisteme yan etkileri olabiliyor ama deterjanlarda öyle bir etkisi olduğunu sanmıyorum. Miktar olarak fazla eklenmiyordur. pH ve sıcaklık ile de belli bir kısmı çözünüyordur.
?Konsantre bir deterjan olduğu için makinede deterjanın gözünün yarısını doldurmak yetiyormuş.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *