Arama...

İnceleme

Yeşil Marka Ürünlerine Genel Bakış

Paylaş

Yine bir Türk markası olduğu için böyle bir paylaşım yapıyorum. İçerikteki riskli maddeleri detaylıca yazmayacağım, radarıma takılanları yazacağım sadece.
Yeşil Marka’nın Helal sertifikası bulunuyor. Ürün içeriklerinde kullandıkları bazı maddeler Organik Hammaddelerden elde ediliyormuş.
İçeriklerin geneline bakınca en az riskli maddelerden oluştuğu görülüyor. Ama buradaki sorun bitkilerden elde edilen maddeler konusunda henüz pek fazla çalışma olmaması. Yıllar sonra sonuçlar ne olur bilinmez.
İnternet sitelerinde tüm içerikleri yazdıkları için çok teşekkür ediyorum.
Her ürünün içeriğinde doğal yağlar mevcut.
?Doğal Dudak Balmı: Undecane*, Tridecane*, Coco-Caprylate/Caprate*,Aroma.
?Tüy Azaltıcı Roll-on Deodorant: Potassium Alum, Pentylene Glycol, Aroma.
?Doğal Güneş Kremi: Mineralli güneş kremi gibi görünse de kimyasal güneş kremlerinden. Zinc Oxide’e ek olarak Octocrylene var çünkü. Diğer ilk dikkatimi çekenler Aroma ve Hexyl Benzoate.
?Doğal Pişik Kremi: Çinko Oksit içeriyor. Sodium Polyacrylate*, Undecane*, Tridecane*, Coco Caprylate/Caprate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.
?Doğal Bebek Şampuanı: Lauryl Glucoside*, Disodium Cocoamphodiacetate*, Decyl Glucoside*, Coco-Glucoside*, Aroma, Guar Hydroxypropyltriamonium Chloride*, Dehydroacetic Acid*, Benzyl Alcohol.
*Organik Hammaddeler.

View this post on Instagram

Yeşil Marka Ürünlerine Genel Bakış ??‍♀️ Yine bir Türk markası olduğu için böyle bir paylaşım yapıyorum. İçerikteki riskli maddeleri detaylıca yazmayacağım, radarıma takılanları yazacağım sadece. Yeşil Marka’nın Helal sertifikası bulunuyor. Ürün içeriklerinde kullandıkları bazı maddeler Organik Hammaddelerden elde ediliyormuş. İçeriklerin geneline bakınca en az riskli maddelerden oluştuğu görülüyor. Ama buradaki sorun bitkilerden elde edilen maddeler konusunda henüz pek fazla çalışma olmaması. Yıllar sonra sonuçlar ne olur bilinmez. İnternet sitelerinde tüm içerikleri yazdıkları için çok teşekkür ediyorum. Her ürünün içeriğinde doğal yağlar mevcut. ?Doğal Dudak Balmı: Undecane*, Tridecane*, Coco-Caprylate/Caprate*,Aroma. ?Tüy Azaltıcı Roll-on Deodorant: Potassium Alum, Pentylene Glycol, Aroma. ?Doğal Güneş Kremi: Mineralli güneş kremi gibi görünse de kimyasal güneş kremlerinden. Zinc Oxide’e ek olarak Octocrylene var çünkü. Diğer ilk dikkatimi çekenler Aroma ve Hexyl Benzoate. ?Doğal Pişik Kremi: Çinko Oksit içeriyor. Sodium Polyacrylate*, Undecane*, Tridecane*, Coco Caprylate/Caprate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid. ?Doğal Bebek Şampuanı: Lauryl Glucoside*, Disodium Cocoamphodiacetate*, Decyl Glucoside*, Coco-Glucoside*, Aroma, Guar Hydroxypropyltriamonium Chloride*, Dehydroacetic Acid*, Benzyl Alcohol. *Organik Hammaddeler. #biyokimyageranne

A post shared by İlkay Korkmaz (@biyokimyageranne) on

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *