Arama...

İnceleme

Desert Essence İnceleme

Paylaş

Desert Essence, 1978 yılında kurulmuş sertifikalı bir B-Corp Şirketi (Doğrulanmış sosyal ve çevresel performans). Ürünlerindeki Palm Yağı, RSPO yani Sürdürülebilir Hurma Yağı. Renewable Choice ortağı ve Leaping Bunny Sertifikası (hayvanlar testi yok) var. Eğitim için bağış yapıyorlar.
Her ürünü olmasa da çoğu güzel içeriklere sahip. Kullanılan maddeler bitki temelli.
*Baby olarak kendi sitelerinde ürün yok, farklı sitelerde satışı var hala.
Organik Temizleyici; Potasyum Hidroksit kullanımı kısıtlı ve risk oranı 3-5 arası değişiyor. Guar Gum bile alerji yapabiliyor, varın siz düşünün.
Yüz Yağı; İçeriğin tamamı doğal yağlardan oluşuyor. Tabi özel durumlarda kullanımını sorgulayıp, küçük bir bölgede yama testi yapmayı unutmuyoruz değil mi?
Dudak Kremi; Glisin Soya Yağı için organik yazmıyor ama Eco-Harvest yazısı var. Balmumu da içeriyor. Koruyucu olarak Tokoferol (E Vitamini) eklenmiş.
Vücut Yağı; Parfüm olarak doğal parfüm yazılmış. Kullanımı kısıtlı Isoamyl Laurate var. Koruyucu yine Tokoferol.
Kokusuz Şampuan; Bitki bazlı şampuanlarda olduğu gibi burada da Glucoside’ler kullanılmış (hassas ciltler için alerji riski olabiliyor). Gizli Güvenli Konsantrasyon Limiti olan Panthenol (B5) var. Koruyucu olarak da Potasyum Sorbat.
Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Turp kökü ferment filtratı olarak bilinen Lökonostok. Bakterilerle fermente edilmiş turplardan üretiliyor. Antimikrobiyal koruyucu ve nemlendirici özelliklere sahip.
Deodorant; Propanediol cilt tahrişi yapabilir. Gizli Güvenli Konsantrasyon Limiti olan Sodium Stearate, Zinc Ricinoleate ve Silica ile kullanımı kısıtlı Polyglyceryl-3 Caprate var. Çinko ve Silikanın aerosol ürünlerde risk oranı artıyor. Üründe ayrıca Mısır Nişastası da bulunuyor ve bu konuda hassas olanlar için belirteyim organik ibaresi yok.
Diş Macunu; Kullanımı kısıtlı Sodium Lauroyl Sarcosinate’ın puanı 3. Carrageenan ise kırmızı deniz yosunundan elde edilen jelatinli polisakkarit.
*Florür içeren macunları yok sanırım.
*Bazı şampuanlarında Sodyum Benzoat var.
*Sıvı kastilde neden sıvı reçine var bence gereksiz…

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *