Arama...

İnceleme

Tüy Dökücü Seçme Rehberi

Paylaş

Sanırım kadınları en çok zorlayan konulardan biri de tüyler.
Aslında sürekli göz ardı edilen, henüz tam araştırılamamış bir konu olduğunu düşünüyorum. Faydaları varsa neden her ay alıyoruz, yoksa faydasız ve tamamen kurtulmak mı lazım? Herkes bir şey söylüyor sanki..
Lazer epilasyon yaptım kurtuldum diyenleriniz çok olacaktır. Son zamanlarda fark ettim ki bu konuda yeterli çalışma olmadığı için çoğu kişi uzak duruyor. Hatta ben de yaptıracağım deyip vazgeçenlerdenim.
Ee temelli kurtulamayınca her ay iş başa düşüyor. Herkes kendine en uygun yöntemi seçiyor; Tıraş bıçağı, Ağda, Epilatör vs.
‘Kadınlara bunu ilk kim dayattı, erkekler bu konuda neden rahat?’ felsefesine de teessüf ediyorum??
Diğer ülkeler daha çok tıraş bıçağı tercih ediyor. En hızlı ve zahmetsiz yöntem. Batık riski olmuyor, tek kullanımlık değil de eski tarz tıraş bıçağı kullanınca çevre açısından da en iyisi. Tabi rahatlığı kısa sürüyor.
Türkiye’de en çok tercih edilen yöntem ise ağda. Eskiden olduğu gibi Su, Şeker ve Limon ile evde pişirilmediği için ağda içeriklerini incelemek istedim.
En masum içerikli iki ürün bulabildim sadece;
⭐️Sesu El Ağdası➡️Sükroz ve Sitrik Asit içeriyor.
⭐️Sesu Ilık Ağda➡️Sükroz, Glukoz ve Sitrik Asit içeriyor. Ağda bezi ile kullanılıyor.
Diğer incelediğim markaların içerikleri kabaca şöyleydi;
?Vivet Soğuk Ağda, Roll-on Sir Ağda, Tüy Dökücü Krem, Tüy Sarartıcı Krem➡️Paraffinum Liquidum, Titanyum Dioksit, Boya, Pudra, SLES, Parfüm gibi maddeler.
?Sesu Roll-on Sir Ağda, Tüy Dökücü Krem, Sir Ağda Bantları, Temizleme Mendili➡️Paraffinum Liquidum, Paraffin, Pudra, Parfüm, Titanyum Dioksit, BHT, Boya vs.
?Veet Tüy Dökücü Krem, Sir Ağda Bantları➡️Paraffinum Liquidum, Parfüm, Sodyum Benzoat, Titanyum Dioksit, Potasyum Hidroksit, Phenoxyethanol vs.
?Remove Sir Ağda Bantları; Titanyum Dioksit, Boya, Parfüm vs.
?Epi markası da içerik olarak hemen hemen aynı.
❗️Kuaförlerde kullanılan sir ağdaların içeriklerini bilemiyoruz.
❗️Lütfen ağda seçerken de içeriğini kontrol edip, en az zararlısını tercih edin.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *